KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Träsnitt 16338444
nr 1633 8444
Georg Galmin
(1915-1970), Sverige
Träsnitt, Frukter. Signerad, numrerad 97/215. Bildmått: 58x19 cm, yttermått inklusive ram: 73x33 cm
Georg Galmin, svensk bildkonstnär född 1915, död 1970.
Utrop:
300 kr
måndag 29 juli 2024
kl 19:17:19